Školski odbor - sjednice

IZVOD IZ ZAPISNIKA S 29. sjednice Školskog odbora

Autor: Goran Maksimović, 14. 1. 2024.

SREDNJA ŠKOLA DALJ

Braće Radića 7

31226 Dalj

KLASA: 003-06/23-01/84

URBROJ: 2158-55-23-84

Dalj, 27. studeni 2023.

IZVOD IZ ZAPISNIKA

S 29. sjednice Školskog odbora održane dana

27. studenog 2023. godine s početkom u 13,15 sati

Nazočni: Zorica Mirković iz reda zaposlenika, Sonja Klajić iz reda osnivača, Zoran Vidić iz reda roditelja, Lidija Jagodić i Slavomir Balić (predsjednik Odbora) iz reda nastavnika i stručnih suradnika

Izočni: Jovana Ilišević i Zdravko Vulin  iz reda osnivača - opravdano

Ostali: Rajko Lukić (ravnatelj),

Zapisničar:  Radmila Oreščanin

Sjednicu je otvorio predsjednik Odbora, pozdravio sve nazočne te utvrdio da je ostvaren kvorum za pravovaljano odlučivanje te predložio sljedeći dnevni red :

D N E V N I   R E D

1. Usvajanje zapisnika s prethodne sjednice
  2. Predstavljanje kandidata za imenovanje ravnatelja SŠ Dalj
  3. Donošenje Odluke o imenovanju ravnatelja  SŠ Dalj
  4. Mobitel – ograničeno korištenje u školi
  5. Različito

Predloženi dnevni red je jednoglasno usvojen.

Ad. 1. S. Balić

Zapisnik s prethodne sjednice jednoglasno usvojen.

Ad.2.

Kandidat za imenovanje ravnatelja škole Rajko Lukić prezentirao je Školskom odboru svoj program rada. Kroz program rada ravnatelj je iznio plan rada za 2024-2029  (strateške i organizacijske ciljeve, nastavne i projektne ciljeve, financijska ulaganja u školu (adaptacija potkrovlja), opremanje škole informatičkom opremom, o Erasmus+ projektima, stručna usavršavanja i napredovanja nastavnika i ostalih radnika škole i dr.

Ad.3.

Održane su sjednice Nastavničkog vijeća, Vijeća roditelja i Radničkog vijeća, nakon provedenog tajnog glasovanja navedena tijela su Školskom odboru dostavili pisane zaključke o stajalištima tih tijela u postupku imenovanja ravnatelja. Ministarstvu znanosti i obrazovanja dostavlja se odluku o imenovanju ravnatelja, zahtjev za davanje suglasnosti uz koji se prilaže kompletna natječajna dokumentacija izabranog kandidata za kojeg se traži suglasnost ministra preporučeno s povratnicom. Ako ministar ne uskrati suglasnost u roku 15 dana od dana dostave zahtjeva smatra se da je suglasnost dana, rok od 15 dana – računa se od prvog sljedećeg dana od dana kada je Ministarstvo zaprimilo zahtjev za suglasnošću (dan je naznačen na povratnoj dostavnici).

Predsjednik Školskog odbora  konstatirao je da je na svim tijelima jednoglasno izabran kandidat Rajko Lukić za imenovanje ravnatelja škole.

Javnim glasovanjem članova Školskog odbora jednoglasno je donijeta Odluka da se imenuje Rajko Lukić ravnateljem Srednje škole Dalj.

Školski odbor donosi Odluku:

1. Rajko Lukić, profesor tjelesne i zdravstvene kulture, imenuje se ravnateljem Srednje škole Dalj na vrijeme od 5 godina.

2. Ova odluka stupa na snagu nakon donošenja dobivene suglasnosti ministra znanosti i obrazovanja u skladu s člankom 127. stavcima 13. i 14. Zakona o odgoju i obrazovanje u osnovnoj i srednjoj školi.

3. Mandat ravnatelja počinje s danom 28. prosinac 2023. godine.

Ad. 4. Pedagoginja Milica Kovačević iznijela je stajalište Vijeća roditelja i Nastavničkog vijeća u svezi korištenja mobitela u školi. Prijedlog je da se mobilni telefoni uklone s nastave i to na način da se isti odlože na jedno posebno mjesto u razredima, kako ih učenici u toku nastave ne bi koristili.

Školski odbor daje suglasnost da se ograniči korištenje mobilnog uređaja za vrijeme nastave.

Ad. 5. Nije bilo pitanja.

Vrijeme završetka Sjednice: 14.00 h

Zapisničar:                                                                           Predsjednik Školskog odbora:

Radmila Oreščanin                                                                 Slavomir Balić, mag.ing.zoo

Priloženi dokumenti:
IZVOD_IZ_ZAPISNIK_29_SJEDNICA_SO.docx (17.27 KB)