Projekt "28. Zvjezdica"

Srednja škola Dalj uključena u projekt "28. Zvjezdica"

PRONI - centra za socijalno podučavanje

U sklopu EU projekta "28. zvjezdica", financiranog kroz program IPA INFO 2011. U Edukacijskom centru Crvenog križa Osijek u Orahovici, 5. i 6. listopada 2013. održan je trening prezentacijskih vještina. U ugodnoj i opuštenoj atmosferi 14 mladih s područja naše regije iz 4 županije, imali su priliku osvijestiti svoje osobne prednosti i nedostatke vezano uz prezentacijske vještine, te se pripremiti za vršnjačke prezentacije u najmanje 20 srednjih škola.

Naša škola priključila se navedenoj obuci s dvije učenice NEVENOM POPOVIĆ (4a) i DRAGANOM DOKIĆ (3a). Mentori: Ivana Bertić Bulić, Nataša Seršić.

Učenice će svoje stečeno znanje i vještine prezentiranja prenjeti na učenike škole.

Ciljana skupina: mladi od 16 do 24 godine, srednjoškolci, studenti i mladi s manje mogućnosti, posebice s otoka i područja od posebne državne skrbi, nezaposleni mladi i predstavnici mladih s invaliditetom.

Opći cilj projekta: podići razinu razumjevanja i prihvaćanja europskih vrijednosti i standarda među mladim ljudima i široj javnosti, kroz podizanje svijesti i doprinosa javnim raspravama.

Specifični cilj: motivirati sudjelovanje mladih, zainteresirati ih i razbiti predrasude o Europskoj uniji, kroz dizajniranje i provedbu kreativnih i interaktivnih metoda učenja, informiranja i promocije dobrobiti unutar EU.

Očekivani rezultati:
1. povećana razina pristupa informacijama, razumjevanja i osobnog znanja ciljne skupine o europskim temama relevantnim za mlade ljude i sudjelovanje mladih.

2. Povećan nivo informiranosti, razumjevanja i prihvaćanja Europskih vrijednosti i standarda šire javnosti, kroz interaktivni pristup.

3. Promovirane mogućnosti, primjeri dobre prakse i dobrobiti mladih iz EU mladima u Hrvatskoj.

« Ožujak 2024 »