Školski odbor - sjednice

IZVOD IZ ZAPISNIKA 21. SJEDNICE ŠKOLSKOG ODBORA

Autor: Goran Maksimović, 14. 1. 2024.

SREDNJA ŠKOLA DALJ

Braće Radića 7

31226 Dalj

Klasa: 003-06/23-01-60

Urbroj: 2158-55-23-60

Dalj, 27. veljače 2023.

Telefon: 031/590-290

e-mail: ured@ss-dalj.skole.hr

IZVOD IZ ZAPISNIKA 21. SJEDNICE  ŠKOLSKOG ODBORA

Dana 27. veljače 2023. godine u prostorijama Srednje škole Dalj, s početkom u 15,00

sati održana je 21. sjednica Školskog odbora.

Nazočni svi članovi, odsutnih nema.

Ostali prisutni: Milica Kovačević, pedagoginja i Tajnica u svojstvu zapisničara

DNEVNI RED

1. Usvajanje zapisnika s prethodne sjednice Školskog odbora

2. Usvajanje prijedloga Plana upisa učenika u I. razred srednje škole školske godine 2023/2024.

3. Imenovanje zamjenika ravnatelja u slučaju privremene spriječenosti ravnatelja

4. Dolazak ravnatelja i načelnika Uprave za nacionalne manjine MZO

5. Usvajanje izvještaja o izvršenju  financijskog plana za 2022. godinu

6. Odluka o raspodjeli rezultata poslovanja za 2022. godinu

7. Usvajanje odluke o izmjenama i dopunama Statuta Srednje škole Dalj

8. kadrovska problematika

9. Projektne aktivnosti

10. Različito

Zaključak:

Članovi Školskog odbora jednoglasno su usvojili prijedlog dnevnog reda.

Ad 1. Predsjednik Školskog odbora otvara sjednicu i predlaže da se usvoji zapisnik sa prethodne sjednice.

Prijedlog je stavljen na glasovanje.

Članovi Školskog odbora jednoglasno su donijeli odluku:

Usvaja se zapisnik sa sjednice Školskog odbora održane  31. siječnja 2023. godine elektroničkim putem.

Ad. 2.  Pedagoginja je članove Školskog odbora upoznala s prijedlogom plana upisa učenika u I. razred srednje škole školske godine 2023/2024. Prijedlog je isti kao i prethodne godine sukladno uputama MZO upisali bi:

1 razredni odjel - 20 učenika, za zanimanje ekonomist nastava na jeziku i pismu nacionalne manjine i

1. razredni odjel - 20 učenika za zanimanje agroturistički tehniačr.

Nakon izlaganja predložila da se usvoji Plan upisa u I. razred srednje škole za školsku  god. 2023/2024.

Predsjednik Školskog odbora stavlja prijedlog na usvajanje.

Članovi Školskog odbora jednoglasno su donijeli slijedeću Odluku:

Usvaja se prijedlog Plana upisa učenika u I. razred srednje škole školske godine 2023/2024.

Ad. 3.  Predsjednik Školskog odbora i pedagoginja Škole upoznali su članove Školskog odbora da ravnatelj škole zbog bolesti  nije u mogućnosti obavljati poslove ravnatelja stoga je  potrebno imenovati zamjenika ravnatelja na određeno vrijeme do povratka  ravnatelja s bolovanja.  Za zamjenika ravnatelja predlaže se dr.sc. Zoran Kojčić, mag. edukacije hrvatskog jezika, zaposlen na radnom mjestu nastavnik hrvatskog jezika.

Prijedlog je stavljen na glasovanje.

Članovi Školskog odbora jednoglasno su donijeli odluku:

Dr.sc. Zoran Kojčić, magistar edukacije hrvatskog jezika, imenuje se zamjenikom ravnatelja Srednje škole Dalj Rajka Lukića, u slučaju njegove spriječenosti u obavljanju ravnateljskih poslova, na određeno vrijeme od dana 28. veljače 2023. godine do povratka ravnatelja s bolovanja.

Ad. 4.  Pedagoginja škole upoznala je članove Školskog odbra o najavljenoj posjeti načelnika Uprave za nacionalne manjine g-dina N. Čapo i  načelnika Sektora za obrazovanje na jeziku i pismu nacionalnih manjina. M. Vukelić.  Tema sastanka je trenutno stanje i aktualnosti u sustavu odgoja i obrazovanja na jeziku i pismu nacionalne manjine s naznakama na upise učenika u prve razrede srednje škole u školskoj godini 2023/2024. na jeziku i pismu nacionalne manjine.

Ad. 5. Računovođa škole  je rekla  članovima Školskog odbora  što sve  obuhvaća godišnji Izvještaj o izvršenju Financijskog plana za 2022. godinu.

Nakon izlaganja računovođe Predsjednik Školskog odbora stavio je prijedlog na glasovanje.

Članovi Školskog odbora jednoglasno su donijeli slijedeću odluku:

Usvaja se godišnji Izvještaj o izvršenju Financijskog plana Srednje škole Dalja za 2022. godinu.

Ad. 6.  Računovođa škole upoznao je članove Školskog odbora sa sadržajem odluke o raspodjeli rezultata poslovanja za 2022. godinu. Odlukom se utvrđuje rezultat poslovanja, raspodjela rezultata te način utroška viška prihoda utvrđenog izvještajem o izvršenju škole za 2022. godinu, odluka je dostavljena kao radni materijal.  Obzirom da nitko od članova Školskog odbora nije imao pitanja ni primjedbi predsjednik Školskog odbora stavio je prijedlog na glasovanje.

Članovi Školskog odbora jednoglasno su donijeli slijedeću odluke:

Usvaja se Odluka o raspodjeli rezultata poslovanja za 2022. godinu u predloženom tekstu.

Ad. 7.  Tajnica škole upoznala je članove Školskog odbora da je Skupština Osječko-baranjske županije dala prethodnu suglasnost na Izmjene i dopune Statuta Srednje škole Dalj, Dalj, u predloženom tekstu utvrđenom na sjednici Školskog odbora održanoj 30. studenog 2022. godine.

Školski odbor  uz prethodnu suglasnost Skupštine Osječko- baranjske donosi Odluku:

Usvaja se Odluka o izmjenama i dopunama Statuta Srednje škole Dalj, Dalj u predloženom tekstu utvrđenom na sjednici Školskog odbora 30. studenog  2022.godine.

Ova odluka donijeta je jednoglasno.

Ad. 8. Pod ovom točkom dnevnog reda pedagoginja je upoznala nazočne da se nastavnica matematike i fizike vraća s rodiljnog dopusta, a  nastavnicama koje su radile na zamjeni prestaje radni odnos, nastavnik engleskog jezika je zatražio sporazumni raskid ugovora o radu.

Ad. 9.  pod ovom točkom dnevnog reda Ivana Bertić Bulić upoznala je članove Školskog odbora o  novim projektima u kojima škola sudjeluje kao partner i o provedbi projektnih aktivnosti za ERASMUS+  projekat COPEFF-a.

Ad. 10. Pod ovom točkom dnevnog reda nitko se nije javio za riječ, te je predsjednik Školskog odbora zaključio sjednicu.

Ad. 11.   Zaključak sa 21. sjednice Školskog odbora objavit će se na internetskoj stranici Škole.

Dovršena u 16,45 sati.

Zapisničar: