CHANCE4YOU - Slovačka

U sklopu projekta CHANCE4YOU 9 učenika SŠ Dalj u pratnji profesora Zorana Kojčića, Lidije Jagodić, Nataše Seršić i Ivane Bertić Bulić boravili su od 4.-.6.12.2015. u Slovačkoj u mjestu Giraltovce.

Cilj ovog projektnog putovanja bio je predstaviti našu školu i model naše učeničke zadruge, tj. primjerom dobre prakse potaknuti školu partnera na osnivanje vlastite učeničke zadruge, te njegovanje učeničkog zadrugarstva i poduzetništva kao inovativnog modela učenja i podučavanja.

Učeničko zadrugarstvo SŠ Dalj bazira se na spajanju teorije i prakse, te je u potpunosti prilagođeno učenicima. Primarna uloga učeničke zadruge je podučiti učenike kako postati dobar poduzetnik, kako pokrenuti vlastiti posao ili obrt pod geslom: „Poduzetnikom se ne rađa, poduzetnikom se uči postati“. Ovaj način rada urodio je do sada velikim plodom što je vidljivo kroz mnogobrojne nagrade i priznanja za rad i djelovanje učeničke zadruge Dalya. Jednako tako, osim poduzetničkih vještina, timskog rada i drugih važnih socijalnih vještina, sve naše projektne aktivnosti njeguju interkulturalnost. Posjet slovačkoj strukovnoj školi bio je susret dvaju na oko sličnih , ali ipak različitih kultura.

Radi lakše sporazumijevanja radni jezik na ovom susretu bio je engleski što je bila odlična prilika i za usavršavanje jezičnih vještina naših učenika.

Osim druženja na radionicama učenici i kolege profesori imali su se prilike družiti i u slobodno vrijeme, obići centar mjesta domaćina, te obližnji grad Prešov.

Bilo je ovo prvo od planirana tri putovanja u sklopu imenovanog projekta. Sljedeća destinacija nam je međunarodni sajam učeničkih tvrtki u Banja Luci (BIH), koji je planiran za travanj 2016, a potom posjet Srednjoj poljoprivrednoj školi u Baru (Crna Gora), planiranog za svibanj 2016.

Projekt CHANCE4YOU financiran je u cijelosti od strane MZOS.

« Veljača 2019 »