JAČANJE VJEŠTINA MLADIH KROZ PROJEKT 'MOJA ODLUKA, MOJA BUDUĆNOST'"

Autor: Goran Maksimović, 30. 4. 2024.

Centar za poduzetništvo iz Osijeka, u suradnji s našom školom, provodi inspirativan projekt pod nazivom "Moja Odluka, Moja Budućnost", koji se proteže kroz 12 mjeseci. Fokusiran na mlade na području Osječko-baranjske županije, posebno u naseljima Osijek, Beli Manastir i Dalj, projekt ima za cilj jačanje njihovih vještina putem edukacija, s naglaskom na povećanje zapošljivosti kako bi se spriječio njihov ulazak u NEET skupinu.

Dana 29. travnja 2024. godine, održane su dvije značajne radionice unutar ovog projekta: "Komunikacijsko Prezentacijske Vještine" i "Kako se Pripremiti za Razgovor za Posao". Sudjelovali su učenici prvog, drugog i trećeg razreda ekonomskog smjera, pokazujući velik interes i aktivno sudjelovanje.

Radionica o komunikacijskim i prezentacijskim vještinama senzibilizirala je mlade o važnosti verbalne i neverbalne komunikacije u svakodnevnom životu. Učenici su naučili da verbalna poruka čini samo 7% ukupne poruke, dok ostatak čini neverbalna komunikacija. Istraživanja su pokazala da se oko 70% usmene komunikacije zaboravlja ili ignorira. Ova radionica pružila je mladima dragocjene alate za uspješnije komuniciranje, kako u školskom okruženju, tako i u budućim profesionalnim situacijama.

Druga radionica fokusirala se na pripremu za razgovor za posao i predstavljanje poslodavcu. Mladi su aktivno sudjelovali, postavljajući pitanja i izražavajući svoj interes. Ova radionica imala je za cilj povećati svijest mladih o važnosti pripreme za intervjue za posao, ističući ključne aspekte kao što su samopouzdanje, komunikacijske vještine i pravilan nastup pred poslodavcem.

Projekt "Moja Odluka, Moja Budućnost" pokazuje značajan angažman Centra za poduzetništvo iz Osijeka i škola partnera u podizanju svijesti mladih o važnosti razvoja vještina za uspješnu budućnost. Kroz ovakve edukativne inicijative, mladi stječu ključne kompetencije koje će im pomoći u ostvarivanju njihovih karijernih ciljeva i pridonijeti smanjenju stope nezaposlenosti među mladima u regiji.

Nastavnice: Lidija Jagodić, Branka Todorović i Nataša Seršić

« Svibanj 2024 »