GLOBAL MONEY WEEK 2024 - 3. DAN

Autor: Goran Maksimović, 10. 4. 2024.

Dana 22.3.2024. naša škola nastavila je s aktivnostima u obilježavanju Svjetskog i europskog tjedna novca. Ugostili smo predstavnice Kent banke – Dunju Božučanin, zamjenicu direktora za poslove sa stanovništvom i Paulu Danko Arambašić, voditeljicu poslovnog odnosa za SME i Corporate klijente.

Kent banka poslovnica u Osijeku održala je informativno predavanje i radionicu o bankarstvu za učenike, fokusirajući se na temu "Banka i bankarski poslovi". Na događaju su predstavljene različite bankarske aktivnosti, istaknuvši mogućnosti zaposlenja unutar banke. Također, učenicima su prikazani raznovrsni bankarski proizvodi koje Kent banka nudi na tržištu. Banka se istaknula kao "boutique" banka koja prilagođava svoje usluge i proizvode individualnim potrebama klijenata. Predstavnici banke potaknuli su sudionike da ostvare prvi kontakt s njima, pozivajući ih da posjete njihovu poslovnicu kako bi saznali više o njihovim uslugama. Ova inicijativa pružila je učenicima korisne uvide u svijet bankarstva te potaknula interes za moguće buduće karijere u financijskom sektoru.

Druga aktivnost toga dana održala se u virtualnom okruženju u obliku panel rasprave koju je organizirala Agencija za strukovno obrazovanje. Renomirani gosti predavači bili su predstavnici Ministarstva financija, Erste banke, HNB-a, nastavnika ekonomske grupe predmeta. Štednja mladih i mogućnosti štednje mladih nakon završetka školovanja u vidu ulaganja, oročenih štednji i drugih mogućnosti bila je glavna tema navedenog skupa.

Nastavnica

Nataša Seršić