> Projekti  > EVB

Europski Virtualni Biznis (EVB) – novi Erasmus projekt u našoj školi

EVB je dvogodišnji projekt koji provodimo u partnerstvu sa školama iz Italije (koordinator projekta), Španjolske, Austrije i Sjeverne Makedonije. Sve škole su ekonomske srednje škole koje osim redovnoj nastavi posebnu pažnju pridaju razvoju poduzetništva i poduzetničkih vještina. Projektom će se razmijeniti i usvojiti primjeri dobre prakse i inovativne metode poučavanja poduzetništva kroz mobilnosti učenika i nastavnika, s ciljem omogućavanja učenicima stjecanje profesionalnih vještina iz područja management I administracije, turizma i proizvodnje kako bi ih se osnažilo za izlazak na tržište rada. Simuliranja poslovnog okruženja kroz virtualni biznis (vježbeničke tvrtke) zasnivat će se na metodi “učenje kroz djelovanje” (engl. action-oriented learning), a svoja iskustva učenici i nastavnici moći će razmijeniti i putem platforme e-Twinning, gdje je projekt i započeo.

Domaćin prve mobilnosti bila je škola koordinator Istituto Omnicomprensivo Spataro di Gissi iz Italije, gdje smo boravili u periodu od 25.11. – 1.12. 6 učenika i 2 nastavnice naše škole imali su priliku upoznati se s radom vježbeničkih tvrtki u Gissiu i Casalbordinu, sudjelovati na okruglom stolu s lokalnim poduzetnicima, ali i upoznati kulturološke i turističke ljepote Abruzzo regije. Idući susret planiran je za ožujak 2020. kada će domaćin mobinosti biti BHAK Braunau iz Austrije.

Projekt vrijedan 154 680,00 EUR financiran je sredstvima Europske Unije iz programa Erasmus + KA229.

Priloženi dokumenti:
EVB 1.mobilnost, web, mediji.docx