Kako je prošao ˝EU TJEDAN VJEŠTINA˝

Autor: Dubravka Kovač, 1. 12. 2018.

EU tjedan vještina u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju obilježen je sljedećim aktivnostima:

˝RADIONICA IZRADE PIVA˝

˝SREDNJOŠKOLAC NA JEDAN DAN˝

˝POSAO NA JEDAN DAN˝
U sklopu EU tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, nekoliko naših učenica i učenika posjetilo je lokalna poduzeća i organizacije u sklopu aktivnosti "Posao na jedan dan".
Cilj aktivnosti bio je upoznati djelatnost pojedinih poduzeća i organizacija, te 'okusiti' posao u struci.
Zahvaljujemo se restoranu Stari Mlin, Čvorkovac d.o.o. Dalj, Općini Erdut te LRA PORC Dalj, koji su primili naše učenike i podržali ovu aktivnost.

˝OD IDEJE DO USPJEHA˝
bila je tema okruglog stola održanog danas u našoj školi u sklopu EUTVSOO 2018.
Naši gosti bili su direktorica Čvorkovca d.o.o Dalj gosp.Anđelka Tomašević, g.Siniša Gajčič (Ekološko gospodarstvo Aronija Gajčić Bijelo Brdo), te g.Bojan Tomašević i Saša Ilić (Agro Partner Bijelo Brdo).
Podijelili su s nama svoje poduzetničke priče, te nam dali mnoštvo motivirajućih i korisnih savjeta za dobar biznis i uspješan rad.
Zahvaljujemo im na vremenu i sudjelovanju, a posebno nam je zadovoljstvo jer su svi gosti bivši učenici naše škole.

˝MOJA AMERIČKA PRIČA˝
bila je tema predavanja u sklopu EUTVSOO u kojem je gost predavač bila naša bivša učenica Nikolina Nešić.
Podijelila je s nama svoja iskustva s putovanja u Ameriku, te kako joj je srednja škola pomogla da danas, kako kaže, bude samopouzdana, hrabra i uspješna studentica. Želimo joj puno uspjeha te još mnoštvo zanimljivih putovanja.

˝RADIONICA IZRADE PIVA˝
Mini postrojenje za proizvodnju piva pribavili smo iz projekta 'Akademija poduzetništva i učeničkog zadrugarstva' kojeg je financiralo Ministarstvo poljoprivrede RH.
Proizvodnja piva bit će nova sekcija naše učeničke zadruge DALYA, a uskoro ćete moći kušati i naše pivo, kojeg će proizvoditi učenici u sklopu praktične nastave.
Zahvaljujemo se g. Pap Bojanu, koji se i sam bavi proizvidnjom piva, što je s nama podijelio svoja iskustva i otkrio nam male tajne dobrog piva.

˝SREDNJOŠKOLAC NA JEDAN DAN˝
Učenice i učenici OŠ Dalj i OŠ Bijelo brdo bili su gosti naše škole, tj. bili su učenici srednje škole na jedan dan. Prisustvovali su predmetnoj i praktičnoj nastavi. Cilj aktivnosti bio je upoznati predmete, opremu, učenike i nastavnike naše škole te 'isprobati' srednjoškolsko obrazovanje.

U nastavku pogledajte fotografije pojedinih aktivnosti:

« Ožujak 2024 »