Ministar čestitao učenicima Srednje škole Dalj na nagradi koju dodjeljuje Europski parlament

Autor: Dubravka Kovač, 10. 4. 2015.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Vedran Mornar čestitao je učenicima i djelatnicima Srednje škole Dalj na  prestižnoj nagradi "Karlo Veliki" koju su učenici te škole ove godine osvojili za Republiku Hrvatsku.

Riječ je o nagradi koju jedanput godišnje dodjeljuje Europski parlament zajedno s njemačkom Zakladom "Karlo Veliki", a čiji je cilj potaknuti razvoj europske svijesti među mladima, kao i njihovo sudjelovanje u europskim integracijskim projektima.

"Veseli me da ste sudjelovali u tome hvalevrijednom projektu i da je Europska komisija prepoznala značaj i kvalitetu projekta "Mladi za mlade - EU za sve", koji ste proveli u suradnji s trima partnerskim školama: iz Mađarske, Rumunjske i Srbije. Ovom nagradom Srednjoj školi Dalj odano je priznanje za projekte kojima promiče međusobno razumijevanje u Europi i međunarodnoj zajednici te stvaranje zajedničkoga osjećaja europskoga identiteta i integracija, kao i za praktične primjere suživota Europljana u sklopu jedinstvene zajednice. U ime Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i svoje osobno ime od srca čestitam svim učenicima i djelatnicima škole na tome iznimnom uspjehu", navodi se u ministrovoj čestitci.

Čestitku možete pročitati i na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

« Ožujak 2024 »